img/trans. jpgWyjątkowe właściwości regeneracyjne śluzu ślimaka wykorzystywano w wielu kulturach na przestrzeni ostatnich dwóch tysięcy lat. Śluz ślimaka stosowany był przede wszystkim do leczenia ran, blizn czy oparzeń, ponieważ w niesamowity sposób przyspieszał ich gojenie. Kilka lat temu śluzem ślimaka zainteresowali się naukowcy i kosmetolodzy, którzy dostrzegli możliwość wykorzystania go w kosmetykach, które szybko zyskały ogromną popularność. 

Istnieje kilka metod pozyskiwania śluzu ślimaka. Niektóre z nich są dla zwierząt inwazyjne natomiast są również takie, które nie wyrządzają ślimakom absolutnie żadnej szkody. Przy wyborze kosmetyku warto zwrócić uwagę, czy dana marka jest tego świadoma i zna źródło pochodzenia śluzu ślimaka wykorzystywanego w swoich kosmetykach. Istotne jest także, by śluz oprócz tego, że pozyskiwany jest w etyczny sposób, miał także najlepszą jakość i był dobrze oczyszczony. Ma to  bezpośredni wpływ na jakość i skuteczność działania finalnego kosmetyku. 

Kremy do twarzy krem do twarzy ze śluzem ślimaka zawierające wyciąg ze śluzu ślimaka są bardzo chętnie stosowane przez klientów, ponieważ ich działanie jest wyjątkowo wszechstronne i są odpowiednie do każdego typu cery.

Kremy ze śluzem ślimaka Orientana - dzięki zawartości kwasu glikolowego, który rozjaśnia i peelinguje doskonale sprawdzą się przy wszelkiego rodzaju bliznach, nierównościach skóry i przebarwieniach. Naturalne antybiotyki będą skutecznie działały przeciw nadkażeniom bakteryjnym i trądziku młodzieńczym. Dojrzała skóra zostanie mocno uelastyczniona a zmarszczki spłycone dzięki stymulacji procesu syntezy nowego kolagenu i allantoinie oraz przeciwutleniaczom.

Śluz ślimaka ma silne działanie regenerujące i naprawcze, mocno odżywia i nawilża każdą cerę a dodatkowo witaminy A, C oraz E wspomagają ochronę naskórka przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

W przypadku kremu lub maski do twarzy ważne jest połączenie śluzu z odpowiednimi składnikami, które wspomogą i wzmocnią jego działanie.

Naturalny Krem do twarzy i pod oczy krem pod oczy ze śluzem ślimaka Orientana oprócz śluzu ślimaka zawiera również oleje ze słodkich migdałów oraz kamelii japońskiej, ekstrakt z punarnavy, masło shea czy witaminę E. Bio Maska-Esencja ze śluzem ślimaka to z kolei naturalny żel z rośliny konjac, który wspomaga nawilżenie i głęboką penetrację skóry wprowadzając korzystne składniki śluzu ślimaka w głąb skóry.

Warto wybierać kosmetyki, które mają bogatą bazę i kompleks skutecznie działających składników uzupełniających.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą krem orientana